EELK Põltsamaa Niguliste kogudus
AVALEHT > Ajalugu > Vitraazid

Vitraazid

P�LTSAMAA SAI V��RTUSLIKU KINGITUSE

P�ltsamaa linn on saanud rikkamaks ja kaunimaks �he avaliku kunstiv��rtuse v�rra. Eeloleval p�hap�eval p�hitsetakse EELK peapiiskop Andres P�deri poolt P�ltsamaa kiriku vitraa�aknad.

Eelmisel reedel t�itus pikaaegne unistus, mida igatseti ammu. Herbert Kuurme oli juba kiriku taastamisel sellele m�telnud. Vitraa�ikunstnik Dolores Hoffmann oma meeskonnaga paigaldas altari k�rval olevatele akendele vitraa�id. T�psemalt sellest protsessist ja teostuset r��gime p�hitsemise p�eval. See unistus sai t�ituda t�nu headele annetajatele, kes oma nime avaldamist ei pea oluliseks. Siinjuures kasutan v�imalust neid inimesi selle imelise kingituse eest avalikult t�nada!

Olen v�ga r��mus, et mul �nnestus saada Eesti kuulsaima ja ka maailmas tunnustatud kunstnikugakokkuleppele selle t�� teostamiseks. D. Hoffmann on l�petanud 1962. aastal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (ERKI, praegune EKA) maali eriala, huvitudes eriti kunstist arhitektuuris (fresko, sgrafiito, mosaiik, vitraa�). 1973. aastast tegeleb s�venenult vitraa�ikunstiga. D. Hoffmann on ��retult vaimne ja meeldiv inimene. Tema teadlikkus sakraalsest kunstist ja piibli tundmine on muutnud kogu t��protsessi erakordseks kogemuseks. Kui kunstniku tervis lubab, siis on ta ka ise sellel p�hap�eval kohal ja r��gib p�rast teenistust viraa�ikunstist.

Vitraa�id p�hitseti 3. juunil 2012.